חידושי הטכנולוגיה של ימינו נרתמים לסייע גם לבעלי חיות מחמד, וגם לבעלי החיים עצמם, מהחתול הסקרן ועד לכלב המשועמם בהיעדר חברה בבית. הנה כמה גאדג’טים מסקרנים שגם אתם וחבריכם על ארבע תרצו לאמץ.

אולי נדמה לכם שהקשר היחיד ההגיוני בין החתול העצל שלכם לטכנולוגיה היתה בביקורכם האחרון באותה מרפאה וטרינרית בכפר יונה, בו נערכה לו בדיקת אולטרסאונד במכשור המחובר למסך רחב. אך אנו נשאיר בצד את החידושים בתחום הווטרינריה ורפואת בעלי החיים, ונדבר על אותם חידושים של העולם הטכנולוגי והדיגיטלי שאינם מיועדים עבור וטרינרים או מרפאות וטרינריות, כי אם לבעלי החיים עצמם ולבעליהם בחייהם היומיומיים. מטכנולוגיית ה-GPS ועד ווייפיי וצילום דיגיטלי, הטכנולוגיות החדשות מיושמות בגאדג’טים משעשעים, שונים ומשונים, לעתים חכמים ומועילים, שמשדרגים את חיי החתול והכלב.

GPS לחתול ולכלב

כשהכלב שלכם רק מריח את קצהו של ביקור צפוי באותה מרפאת וטרינר בכפר יונה, למשל, שלמד להכיר מקרוב, הוא נעלם מהשטח ואי אפשר לאתרו? תוהים איפה מסתובב החתול הנעלם שלכם רוב היום? קולרי GPS ייעודיים לחתול או לכלב יוכלו לאפשר לכם למצוא את מיקומו המדויק של בעל החיים הסורר בכל רגע, כשהנתונים מגיעים בריל טיים אל הסמארטפון שלכם.

אם הכלב בורח לעתים קרובות, ניתן לרכוש התקני GPS חכמים יותר, שגם מספקים התראה בכל פעם שבעל החיים מתרחק מהאזור שהגדרתם – כך שתוכלו לדעת מיד על היעדרו.

  • FindMyPet – היא אפליקציה לדוגמא הפועלת על רעיון זה ועל בסיס טכנולוגיה שכזו.

קולרי ניטור בריאות לחיות מחמד

עוד במכשור הלביש לבעלי החיים הם קולרי ניטור וחיישני ניטור המיועדים למעקב ולאספקת נתונים אודות בריאות הכלב והחתול. חלקם מאפשרים קבלת התראה במקרה של זיהוי בעיה רפואית, כאשר זו יכולה להישלח גם לבעלים וגם אל מרפאה וטרינרית שהגדרתם במערכת. מכשירים אחרים משמשים וטרינרים לקבלת רצף נתונים יומיומי על חתולים או כלבים הסובלים מבעיה מיוחדת, החל מנתוני נשימה ודופק, וכלה בטמפרטורת הגוף ואפילו איכות השינה של בעל החיים.

  • תליון – QR לקולר כלבים וחתולים אשר משדר את כלל הנתונים של הכלב או החתול מחירו אגב זול מאוד

מצלמה ינטראקטיבית לחיה הבודדה

אם אתם מבלים שעות רבות מדי במשרד ורוצים לבדוק מה שלום הכלב או החתול שהושארו בבית, ואפילו לתקשר עמם, ישנם כמה וכמה גאדג’טים מעניינים בתחום. אלו מציעים מצלמה דיגיטלית המחוברת לרשת האינטרנט, המאפשרת גם צפייה במכשיר הסלולארי, עם אופציה לשוחח דרך רמקול או אפילו מסך צפייה לשיחות וידאו. כמה מהמכשירים מאפשרים חיבור אל גאדג’טים אחרים, כמו למשל סמן לייזר שאותו תוכלו להפעיל מרחוק ולשגע את החתול כדי שירדוף אחריו עד כלות. בייביסיטר וירטואלי שכאלו פותחו על ידי מספר חברות, ונראה שזו רק ההתחלה. זכרו: כמו שיאמר כל וטרינר, חתול וכלב מאושרים יותר הם בריאים יותר!

צ’יפ חכם לדלת הבית

התקנתם דלת לחתול הנקי והיפיוף שלכם, אבל כל חתולי השכונה משתמשים בה ועד מהרה כל פשפשי וקרציות העיר חוגגים בביתכם? כדי למנוע ריצה נוספת אל מרפאה וטרינרית קרובה לביצוע טיפול נגד פרעושים וקרציות, כדאי להפוך את הכניסה לאקסקלוסיבית עבור החתול שלכם בלבד, בעזרת דלת הנפתחת רק בזיהוי צ’יפ חכם המותקן בקולר החתול.

  • דלת מסוג – swing microchip – מאפשרת כניסה בלעדית לחתול או לכלב. עלותה היא כ-800 ₪ בישראל.

אוכל, קדימה אוכל

מחפשים מרפאת וטרינר בצורן כדי לרכוש מזון רפואי לכלב השמן או כדי להתייעץ לגבי בעיות התזונה של החתול? הקדימו תרופה לביקור אצל וטרינר, בעזרת מתקני האכלה חכמים – קערות חכמות משולבות אפליקציה סלולארית לחישוב הקלוריות וכמות האוכל, ואפילו מתקני האכלה שמנטרים את הרגלי התזונה של בעל החיים וכן מאפשרים שליטה בזמני ההאכלה והכמות מרחוק, דרך הטלפון הסלולארי.

כולם גונבים לחתול שלכם את האוכל?

לא עוד, בשילוב של זיהוי שבב על צוואר החתול מאפשר כערה חכמה זו לפתוח מחסום אשר מכסה את המזון של החתול

  • The SureFeed Microchip Pet Feeder – כערה חכמה אשר פותחת את מחסום המונח על כערת האוכל של החתול שלכם ועל ידי כך מונעת מחתולים אחרי בבית, כלבים או ילדים לשח’ או לאכול לחתול שלכם את האוכל או לפזר אותו לשווא.
גולשים יקרים עקב תקלה באתר לחצן הוסף לסל לא פעיל, לרכישה לחצו על - קנה מוצר או לקנייה ומידע נוסף לחצו כאן