סירוב משכנתא

סירוב משכנתא
סירוב משכנתא

סירוב משכנתא? אל תיתן לזה למנוע ממך להפוך לבעל בית

דחיית משכנתא יכולה להיות מייאש, אבל זה לא חייב למנוע ממך להפוך לבעל בית.

המלווים פועלים לפי סדרה של קריטריונים כאשר הם מאשרים או פוסלים הלוואות. זה כולל בעיות אשראי, מקדמה לא מספקת ועוד.

בעיות אשראי

בעת הגשת בקשה למשכנתא, כרטיס אשראי או השכרת דירה, ציון האשראי שלך יכול להיות גורם חשוב אם תקבל אישור או לא. ציון נמוך עשוי להיות ריביות גבוהות יותר, קושי במציאת תעסוקה או השכרת דירה ותוספת עומס כלכלי.

למרבה המזל, ניתן לשפר את ציון האשראי שלך. לשם כך, עיין בדוח שלך באופן קבוע, בצע את כל התשלומים בזמן והימנע מפתיחת חשבונות חדשים.

דרך נוספת להגביר את האשראי שלך היא באמצעות כרטיס אשראי מאובטח. זה יעזור לבנות את האשראי שלך ולהגביר את הסבירות שתאושר לך הלוואת משכנתא.

בקשת המשכנתא שלך נבדקת על ידי מספר אנשים, כולל מלווה. כל אחד מהם יעריך את הבקשה שלך ואת המידע על דוח האשראי שלך כדי לקבוע אם אתה עומד בקריטריונים שלהם ללווים.

מלווים דוחים לעתים קרובות בקשות למשכנתא אם האשראי שלך גרוע או שההכנסה שלך גבוהה מדי, מכיוון שהם צריכים לוודא שאתה יכול לעמוד בתשלום ההלוואה שלך.

אם אתה בעל בית בפעם הראשונה, למלווים עשויים להיות חששות לגבי היכולת שלך להחזיר את ההלוואה. הסיבה לכך היא שהם מאמינים שאולי תתקשה לבצע תשלומים חודשיים אם חסר לך ניסיון ברכישת בית.

על המלווה שלך לשלוח לך מכתב המפרט מדוע הוא דחה את בקשתך למשכנתא. הם מחויבים על פי חוק לתת הסבר נרחב ולהזכיר את ניקוד האשראי ששימש להחלטתם. פעולה זו יכולה לעזור לזהות כל בעיה הדורשת טיפול ולתת לך הדרכה כיצד לפתור אותן בצורה הטובה ביותר.

מקדמה לא מספקת

אם נדחתה משכנתא, החדשות הטובות הן שישנם צעדים שתוכל לנקוט כדי לשפר את חוזק הבקשה שלך. באופן כללי, אם תשאל את המלווה שלך מדוע הם דחו אותך ונקיטת צעדים לתיקון כל הבעיות שגרמו לכך, יגדילו את הסיכויים שלך לזכות בעתיד.

אחת הסיבות העיקריות לכך שבקשת הלוואת משכנתא נדחית היא היעדר כספי מקדמה. למרבה המזל, ישנן אפשרויות רבות של משכנתא נמוכות וללא מקדמה הזמינות ללווים המעוניינים לרכוש בית.

כדי להתגבר על מקדמה לא מספקת, התייעץ עם מלווה אמין ומנוסה המציע תעריפים תחרותיים. המלווה שלך אמור לעזור לך להבין את הצרכים הספציפיים שלך לסיוע בתשלום מקדמה ולהציע הצעות לגבי שיטות שונות לחיסכון עבור אחד.

בנוסף למקדמה משמעותית, ישנם גורמים נוספים שעלולים להפריע ליכולתך להבטיח הלוואת משכנתא. אלה כוללים את היסטוריית האשראי שלך, רמת ההכנסה ויחס החוב להכנסה.

המלווים מבססים את החלטותיהם על ציון האשראי שלך, כך שאם הוא נמוך זה יכול להוות גורם מרתיע משמעותי בעת הגשת בקשה לקבלת הלוואת משכנתא. הם גם לוקחים בחשבון את יחס החוב להכנסה שלך שעלול להפוך לבעייתי אם אתה נושא בחובות רבים.

היבט נוסף שעשוי להשפיע על בקשת הלוואת משכנתא הוא שווי הנכס. אם אינך בטוח לגבי ערכו, ביצוע הערכה לפני קניות בית יכול לעזור לקבוע כמה אתה צריך לרכוש ואם זה מתאים לתקציב שלך.

יחס חוב להכנסה גבוה

לפי הדו"ח האחרון ל-37% מהבקשות לרכישת דירה שנדחתה היה יחס חוב להכנסה מופרז.

יחס חוב להכנסה הוא כלי שהמלווים משתמשים בהם כדי להעריך את יכולתך להחזיר תשלומי הלוואה חדשים. זה משווה את תשלומי החוב החודשיים החוזרים שלך – כגון משכנתאות, הלוואות לרכב וכרטיסי אשראי – עם ההכנסה החודשית המקבילה שלך.

המלווים מעריכים את יחס החוב להכנסה שלך גורמים אחרים כדי לוודא שיש לך מספיק משאבים כדי להחזיר משכנתא חדשה. יחס נמוך פירושו שהרווחים שלך מספיקים לכיסוי התחייבויות קיימות, בעוד שיחס גבוה יכול להצביע על כך שאתה מתקשה כלכלית ועלול לעמוד בתשלומים.

חישוב יחס החוב להכנסה, חבר את כל החובות החודשיים החוזרים וחלק אותם בהכנסה החודשית ברוטו. הכפל את המספר הזה ב-100 כדי לקבל סכום שמייצג את ה-DTI שלך.

בדרך כלל, המלווים מעדיפים שיחס החוב להכנסה שלך יהיה פחות מ-36%. עם זאת, חלק מהמלווים עשויים לאשר לך משכנתא עם DTI גבוה יותר אם הם מאמינים שתוכל לבצע את התשלומים שלך בזמן.

אתה יכול להקטין את יחס החוב להכנסה שלך על ידי תשלום כל ההתחייבויות הקיימות, או הוספת הכנסה נוספת למשק הבית.

דרך נוספת להפחית את יחס החוב להכנסה היא על ידי קיצוץ בהוצאות. זה עשוי לכלול פחות אכילה בחוץ או קניית מתנות לחברים ובני משפחה. יתר על כן, אתה יכול להגדיל את ההכנסה שלך על ידי מציאת עבודה טובה יותר או מציאת דרכים להרוויח יותר תזרים מזומנים.

הפקדות מזומן ללא תיעוד

במהלך בקשת המשכנתא בתהליך, ייתכן שתתבקש לוודא שיש לך מספיק כסף הן למקדמה והן לעלויות הסגירה. אם לא, בקשת ההלוואה שלך עשויה להתעכב או להידחות לחלוטין.

למרבה המזל, ישנן מספר שיטות לעקוף את הבעיה הזו. לדוגמה, ביצוע הפקדות קטנות מרובות לאורך תקופה (המכונה "מבנה") היא חוקית אך לא מומלצת.

אתה יכול להשתמש במספר סניפי בנק כדי להפקיד סכומי מזומן גדולים, בתנאי שאתה עוקב אחר העסקאות. זה עשוי להיות יתרון אם יש לך מספר מיקומים ואתה רוצה בנקאות מהירה ליד כל אחד מהם.

בכל המקרים הללו, עליך להסביר מהיכן מגיע הכסף והשימוש המיועד שלו. לכן חיוני להישאר בעניינים הכלכליים ולהיות מודעים לכל הפעילות בחשבונות הבנק שלך.

הימנע מעיכובים וטעויות פוטנציאליות על ידי הפיכת בקשת הלוואת הבית שלך לחלקה ככל האפשר. כדי לעשות זאת ביעילות, ודא שכל המסמכים הפיננסיים מלאים ומדויקים, בנוסף ודא שאתה מעודכן לגבי החזרי חובות.

שקלו אם אתם מנצלים את תהליכי בקרת האיכות של תעשיית המשכנתאות. פעולה זו תבטיח שאין בעיות לא מתועדות בדוח האשראי שלך, מה שייתן לך את הסיכוי הטוב ביותר לבקשת הלוואת דירה מוצלחת ואישור משכנתא שתהיה מרוצה ממנו.

סירוב משכנתא- חוב לא ידוע

אם יש לך הפקדות גדולות במזומן שלא נחשפו בבקשת המשכנתא שלך, המלווים עשויים לדחות זאת. הם צריכים להיות מסוגלים לאמת את מקור הכספים המשמשים למקדמה ולעלויות סגירה.

חוב בלתי צפוי המופיע בדוח האשראי של הלווה מהווה בעיה עבור לווים רבים, המשפיע על יחס החוב להכנסה שלהם ועלול להוביל לחקירות הונאה.

בעיות גביית חובות עלולות לגרום לעיכובים או למנוע מהלוואות להיסגר לחלוטין, מה שיוביל לתסכול ללווים. כדי לטפל בבעיה בשלב מוקדם, המלווים זקוקים למערכת שמזהה חובות מוקדם ומטפלת בו באופן מיידי.

זה יכול לעזור להפחית את שיעורי חומרת ההפסד, להוריד את דרישות העתודה ולהחזיר את האמון לטווח ארוך בתהליך יצירת המשכנתא. יתר על כן, זה ממזער את סיכוני הרכישה החוזרת ומשפר את איכות ההלוואה.

למרבה המזל, ניתן למנוע מהחוב שלא פורסם לתפוס מלווים במהלך תהליך ההקמה באמצעות כלי ניטור אשראי הסורקים באופן רציף את כל תיקי ההלוואה לאיתור קווי טרייד חדשים ושינויים אחרים בקובץ האשראי. התראות יומיות מעניקות למלווים את היכולת לזהות בעיות לפני שהן הופכות לבעיות גדולות, מפשטות את משימות החיתום ומייעל את המשאבים כך שיותר הלוואות יסגרו בזמן.

 

אהבתם את הפוסט? שתפו עם אחרים!

צריכים הלוואה?